Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] dziwny dźwięk przy niskich temperaturach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] dziwny dźwięk przy niskich temperaturach

    Super fura ;O) mam skromne pytanie co to za listwa z tyłu na zderzaku podoba mi się jesli można wiedzieć z jakiego to samochodu i gdzie ją kupiłeś??? szerokości pozdrawiam

  • #2
    [O2] dziwny dźwięk przy niskich temperaturach

    Od roku użytkuję OII Tour 1,6MPI/gaz. Od momentu zakupu w niskich temperaturach (poniżej 5-6 st.C) po uruchomieniu silnika pojawia się dziwny dźwięk przypominający gruchanie gołębia lub tykanie zegara. Dźwięk pojawia się przed rozpoczęciem jazdy i po kilku minutach zanika. Zarówno mechanik w ASO jak i poza ASO nie wiedzą co może być jego przyczyną, a ponieważ zanika on dość szybko to pewnie trudno go będzie zdiagnozować. Słyszalny on jest w kabinie - kilka razy podnosiłem maskę . ale wtedy go nie słyszałem ( może jednak już silnik zdążył się rozgrzać).
    Co możę być przyczyną tego dźwięku?
    Załączam nagranie na YouTube , na którym dźwięk słyszalny jest w tych sekundach, których numer jest tytułem nagrania - 18,22,24,25,26,32, 34,43,50,58,59, 1-1,16, 1,25-1,46
    adresy filmów:

    Komentarz


    • #3
      nie bedzie to jaks gołąp ? rzeczywiscie jakby siedział .. :roll:
      Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

      Jeżdżę w blasku
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

      Komentarz


      • #4
        Moim zdaniem gaz w układzie klimatyzacji.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Tomasz Staniuk
          dziwny dźwięk przypominający gruchanie gołębia lub tykanie zegara
          co ma gołąb do zegara.. :? :szeroki_usmiech
          i co Ty masz na kierownicy :?:
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez leszekmw
            Zamieszczone przez Tomasz Staniuk
            dziwny dźwięk przypominający gruchanie gołębia lub tykanie zegara
            co ma gołąb do zegara.. :? :szeroki_usmiech
            i co Ty masz na kierownicy :?:
            Dziwny dźwięk to nie zegar, a na kierownicy jest , że tak powiem tymaczasowy (od roku) zestaw skórzany pogrubiający kierownicę - bo o ile kilka innych mankamentów Octavii daje się przeżyć, to kontakt z plastikową, cienką kierownicą jest beznadziejny. Wiele lat jeździłem Golfem II i "przesiadka" na kierownicę Octavii to jednak była porażka (choć Octavia jako całość daje radę)

            [ Dodano: Sro 09 Sty, 13 18:01 ]
            Zamieszczone przez leszekmw
            Zamieszczone przez Tomasz Staniuk
            dziwny dźwięk przypominający gruchanie gołębia lub tykanie zegara
            co ma gołąb do zegara.. :? :szeroki_usmiech
            i co Ty masz na kierownicy :?:
            Dziwny dźwięk to nie zegar, a na kierownicy jest , że tak powiem tymaczasowy (od roku) zestaw skórzany pogrubiający kierownicę - bo o ile kilka innych mankamentów Octavii daje się przeżyć, to kontakt z plastikową, cienką kierownicą jest beznadziejny. Wiele lat jeździłem Golfem II i "przesiadka" na kierownicę Octavii to jednak była porażka (choć Octavia jako całość daje radę)

            Komentarz


            • #7
              było...... jakieś klapki wentylacji, mam to samo, myślałem, że to jakaś wada... TTTM.
              bkc+dsg

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez dwaoka
                było...... jakieś klapki wentylacji, mam to samo, myślałem, że to jakaś wada... TTTM.
                Powęszyłem trochę na forum ,ale nic sensownego nie znalazłem?
                W turze wszystko ,masz ręcznie ustawiane , więc jeżeli nic nie dotykasz to żadne klapki nie powinny regulować ...chyba?

                A ten dzięk mi przypomina jakby do pracy chciał sie zerwać mały siłowniczek ale nie może :szeroki_usmiech


                Zamieszczone przez Tomasz Staniuk
                a na kierownicy jest , że tak powiem tymaczasowy (od roku) zestaw skórzany pogrubiający kierownicę
                Litości Tomasz :lol: , ja myśłałem że robiłeś coś w garaz u i poowijałeś kierę papierem i szmatami że jej nie ubrudzić

                Komentarz


                • #9
                  Mam to samo zaczęło się ze spadkiem temperatury, O2 FL 1.4TSI. Nie mam pojęcia co to za dziadostwo, ale auto jeździ więc olałem :evil:

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X